FILTER

Tel: +35542378180 | Mail: info@inholiday.al

99 €

Udhetim ne Sofje me autobus


PERSONA DATAQENDRIMITRAJTIMICMIMIHOTELI
26-8 Tetor3 DiteMengjes dhe Darke99 Eur personi4****
26-8 Tetor3 DiteMengjes dhe Darke139 Eur personiSheraton Ballkan 5*****

PAKETA PERFSHIN:

✔ Udhetimi Tirane – Sofje – Tirane me mjet komod
✔ Transfertat  dhe shetitjet sipas programit
✔ Akomodimin ne Hotel 4**** per 2 nete/3 dite
✔ Mengjeset dhe darkat per ditet e qendrimit
✔ Shoqerues Shqipetar gjate gjithe udhetimit

Nuk perfshihet:

✘ Hyrja ne monumente dhe muzeume

✘ Pijet gjate vakteve

✘ Cdo gje tjeter qe nuk perfshihet ne rubriken “Perfshihet”

Programi


Dita 1:

Nisja nga Tirana ne mengjes heret dhe i drejtohemi Maqedonise. Gjate rruges, pushime per kafe dhe per te konsumuar dreken. Mberritja ne Shkup. Nisja nga Shkupi ne drejtim te Bullgarise. Gjate rruges pushime te shkurtra. Mbrritja ne Sofje. Sistemimi ne hotel dhe darka.

Dita 2:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per vizite ne monumentet kryesore te qytetit: Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombetare e Arteve, Teatri Kombetar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtareve te Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Kohe e lire per dreken. Kthimi ne hotel dhe darka.

Dita 3:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisja per ne Tirane. Gjate rruges pushime te shkurtra per kafe dhe dreke. Mberritja ne Tirane.

Prenoto tani