FILTER

Tel: +35542378180 | Mail: info@inholiday.al

359 €

Udhetim ne Rome (me avion)


PERSONA DATAQENDRIMITRAJTIMICMIMI
222 - 24 Prill3 DiteMengjes359 Eur personi

PAKETA PERFSHIN:

✔ Udhetimi me avion Tirane-Rome-Tirane
✔ Akomodimi ne hotel 3* me mengjes
✔ City Tour Rome
✔ Shoqerues nga Agjencia
✔ Asistenca jone gjate gjithe kohes
✔ Transfertat si ne program

Nuk perfshihet:

✘ Hyrja ne monumente dhe muzeume
✘ Taksa e qendrimit ne hotel (paguhet ne check-out)
✘ Cdo gje tjeter qe nuk perfshihet ne rubriken “Perfshihet”

Programi


Dita 1:

Nisja ne Aeroportin e Rinasit dhe fluturimi per ne Rome. Mberritja ne Rome dhe takimi me partneret tane lokale. Transferte me autobus per ne hotel.

City Tour ne Rome. Ne turin e Romes do kemi mundesi te vizitojme Sheshin Quirinar dhe Pallatin Presidencial, Piacen Venezia me Kullen “Vittoriano”. Sheshi i Capitolit, nje thesar unik i historise dhe artit, ku artitektura e shquar e Michelangelos gershetohet me Kryeveprat Romake. Sheshi i Romes mbetet vendi arkeologjik me mahnites ne bote. Vizita e Koloseut do te jete nje moment i paharrueshem per qendrimin tuaj ne Rome. Ai eshte monumenti me i famshem i ndertuar ndonjehere, i cili simbolizon ne vetvete magjine dhe perjetesine e Romes.

Dreka do te jete e fakultative, ku nuk do te mungoje edhe sugjerimi i guides tone. Kthimi dhe akomodimi ne hotel.

Dita 2:

Mengjesi ne hotel. Vizite e Vatikanit. Qyteti i VATIKANIT ka qene rezidenca e Papa-ve qe ne vitin 1377. Guida do te filloje me Sheshin Shen Pjetri , sheshi kryesor perpara Vatikanit. Bazilika e Shen Pjetrit ka filluar te ndertohet sipas nje projekti te Mikelanxhelos dhe u perfundua ne vitin 1589. Brenda ne kete Bazilike gjendet nje pasuri e vertete veprash arti si: ” Pieta” e Michelangelos dhe altari madheshtor i realizuar ne bronz. Guida nuk perfshin hyrjen ne muzeumet e Vatikanit.

Me tej do te vahzdojme me viziten e Castel St.Angelos dhe Piazza Navona.

Dreka do te jete fakultative ku sugjerimi i guides do te jete i pranishem. Do te vazhdohet me viziten ne Pantheon, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna etj. Akomodimi ne hotel.

Dita 3:

Mengjesi ne hotel. Kohe e lire per shopping. Sugjerimet e Guides nuk do te mungojne. Transferte per ne aeroport dhe fluturimi drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimit tone.

Prenoto tani