FILTER

Tel: +35542378180 | Mail: info@inholiday.al

869 €

Udhetim Moske – Shen Petersburg


PERSONA DATAQENDRIMITRAJTIMICMIMI
224 - 28 Qershor5 DiteMengjes869 Eur personi

PAKETA PERFSHIN:

✔ Akomodimi ne hotel 4* ne Moske per 1 Nate me mengjes.
✔ Akomodimi ne hotel 4* ne St. Petersburg  per 2 Nete me mengjes
✔ Bileta e Trenit Moske – St. Petersburg me trenin e nates GRAND EKSPRESS (Kategoria I, 2 persona ne kabine) mengjesi I perfshire.
✔ Biletat e trenit te shpejte St. Petersburg – Moske kompania: SAPSAN (tourist class)
✔ Transfertat dhe guidad me autobus sipas programit.
✔ Guida ne anglisht e perfkthyer ne shqip gjate gjithe programit.
✔ Biletat e Hyrjeve ne Monumente dhe muzeume te permendura ne program.

Nuk perfshihet:

✘Bakshish per Guidat lokale.
✘Drekat dhe Darkat
✘Viza Ruse (55 Dollar)

Programi


Dita 1: 24 Qershor / Premte. Vizite e Moskes.

04.25 Nisja nga Tirana me avion. Mberritja ne Moske 10.15 (Tranzit Beograd)
Takimi dhe prezantimi me guiden tone. Direkt nga aeroporti do te nisemi per nje tur panoramic ne qytetin e Moskes duke perfshire: Sheshin e kuq, Katedralen e Shen Vasilit (nga jashte), Varin e Leninit, Qendren tregtare GUM (kohe e lire per nje kafe), Konventen New Maiden dhe Varezet e njerezve te shquar te kombit New Maiden, si dhe Universitetin e njohur te Moskes dhe pamjen e bukur te Moskes nga sheshi perballe universitetit.
Reth ores 15.00 do te nisemi per ne hotel per te marre dhomat.
Darka e lire ose te shoqeruar nga guida do te shkojme ne qender te Moskes ose mund te bejme nje shetitje me anije ne lumin e Volges. Kthimi me metro ne hotel.

Dita 2: 25 Qershor / Shtune. Vizite e Moskes.

Mengjesi ne Hotel (bufe e hapur). Dorezimi i dhomave.
10:00. Mbas mengjesit do te vizitojme Kremlinin nga Brenda, territorin e tij, katedralet si dhe muzeun e Careve te rusise, karocave te familjeve mbreterore, si dhe dhomen e pazmoreve.
14:30. Do te fillojme me nje tur: Vizite  e  Muzeut Borodino Panorama, qe I kushtohet Betejes se famshme ne Borodino te Moskes ne vitin 1812, midis ushtrise se Napoleon Bonapartit dhe ushtrise ruse te udhehequr nga gjenerali rus: Kutuzov.
15:30. Muzeu Patriotik i Luftes.
17:00. Turi I Metrose se Moskes. Ne kete tur do te vizitojme disa nga stacionet e metrose se Moskes, stacionet me monumentale te ndertuara per te qene nje muze i nendheshem,  gjate periudhes se Bashkimit Sovjetik.
Kohe e lire per te ngrene ne rrugen e bukur me dyqane dhe kafene Old Arbat te shoqeruara nga guida.
22:00. Transferte ne Stacionin e trenit te Moskes.
23:40. Nisja per ne Shen Petersburg me trenin e Nates  Grand Express  (Kategoria Pare, 2 persona ne kabine) mengjesi I perfshire.

Dita 3: 26 Qershor / Diele. Vizite ne Petersburg.

08:35. Mberritja ne St. Petersburg. Takimi dhe prezantimi me guiden tone.
Do te fillojme me nje vizite panoramike te qyteti duke perfshire: Sheshin e Pallatit, sheshin e Shen Isakut, Monumentin e kaloresit ne bronze, Fushen e Marsit, Ndertesen e Admiraltise (Shtabi qendror I Marines ruse gjate periudhes se Careve)  shetitoren ose bulevardin Nevski Prospekt  etj.
15.00  Vizite e plote Muzeun e famshem te Hermitazhit. (vizita do te behet me kufje)
18:00. Vajtja ne hotel dhe marja e dhomave.
Darka e lire ose te shoqeruar nga guida mund te shkojme nje nga stacionet e anijeve per te shetitur me nje nga anijet ne lumin e Neves. Kthimi ne hotel me metro.

Dita 4: 27 Qershor / Hene. Vizite ne Petersburg.

Mengjesi ne Hotel (bufe e hapur)
10.00 Dite e plote vizite me autobuz ne Pallatin PETERHOV, nga brenda dhe kopshtet e tij te mahnitshem.
15:00. Vizite ne keshtjellen dhe Fortifimin e Pjetrit dhe Polit
17:00. Kthimi ne hotel me autobus.

Dita 5: 28 Qershor/Marte. Vizite ne Moske.

Mengjesi ne Hotel (bufe e hapur)
05:00. Dorezimi I dhomave
05.45. Transferte drejt stacionit te trenit te St Petersburgut.
07.00 Nisja per ne Moske me trenin  e shpejte SAPSAN (tourist class)
11:35. Mberitja ne Moske. Takimi me guiden dhe autobuzin tone.Vizite e Mauzoleum-it te Leninit dhe Sheshi i Kuq.
18.35 Transferte ne aeroport.
21:35. Fluturimi per ne Tirane

Prenoto tani