FILTER

Tel: +35542378180 | Mail: info@inholiday.al

389 €

Karnavale ne Itali: Venecia dhe Verona


PERSONA DATATQENDRIMITRAJTIMICMIMI
206 - 08 Shkurt2 nete/ 3 DiteMe mengjes389 Eur personi

PAKETA PERFSHIN:

✔ Fluturimi me avion Tirane – Venecia – Tirane

✔ Akomodimi ne hotel ne Venecia per 2 nete/ 3 dite

✔ Mengjeset per ditet e qendrimit
✔ Transfertat dhe shetitjet me autobus
✔ Shoqerues Shqiptar gjate gjithe udhetimit

Nuk perfshihet:

✘ Hyrja ne monumente dhe muzeume

✘ Cdo gje tjeter qe nuk perfshihet ne rubriken “Perfshihet”

Programi


Dita 1:

 

Takimi ne aeroportin e Tiranes ne mengjes dhe nisja drejt Venecias. Pas zbritjes ne Venecia vazhdojme udhetimin me autobus drejt Verones ku do te vizitojme disa nga pikat turistike me terheqese te ketij qyteti si: Sheshi Bra, Arena, Ballkoni i Zhuljetes dhe kohe e lire per te eksploruar.

Rikthehemi ne Venecia dhe sistemimi ne hotel. Darka e lire.

Dita 2:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit kete dite do tia kushtojme qytetit te Venecias ne te cilin festohet dita finale e karnavaleve. Gjate turit do te shetisim me anije ne kanalin e madh, do te vizitojme Uren e famshme Rialto, Piazza San Marco dhe do te asistojme ne paraden e maskave qe zhvillohet ne Piazza San Marco.

Pasdite, Shopping ne Outlet, prane Venecias. Rikthimi dhe akomodimi ne hotel ne Venecia.

Dita 3:

Pas mengjesit ne hotel, nisja me autobus per ne qytetin e Padovas ku do te vizitojme monumentet e ketij qyteti si: Bazilika e Shen Antonios, kopshti Botanik, Sheshi Prato della Valle. Kohe e lire per te shetitur ne menyre individuale.

Transferimi per ne aeroportin e Venecias dhe marrja e avionit ne darke per ne Tirane.

Prenoto tani